Otevření restaurace

 

Plánovaná stavba rozhledny a otevření restaurace 

 

 
 Jméno: Milan Kužela - mladší
 
 E-mail: mkuzela@seznam.cz
 
 Předmět: Hospoda na mýtince
 
 Text:
 Vážení, především děkuji za výborné stránky o Kaňku, jsou opravdu vyvedené.
 
 Na první setkání členů Osadního výboru Kaňk a Občanského sdružení Kaňk s novým místostarostou p.Karlem Koubským byl mimo jiné (jím) zmíněn záměr znovuobnovit provoz v restauraci v lese na Kaňku(nebo spíše nad Sedlcem), které také někteří místní říkají "hájovna". Vlastníkem objektu je dnes podle katastru firma Silnice Čáslav a.s. V projektu je snad také zbudování rozhledny ale hlavně zpevněné komunikace až k hospodě. Píšu snad-protože záměr ani projekt investorem zveřejněn nebyl, ale stanoviska kompetentních odborů MÚ. Kutná Hora jsou již podle mých iformací zjišťována. Pokusím se o projektu zvědět co nejvíce a informovat vás. Rád bych také potom znal názor co nejvíce lidí. Je mi jasné, že pro mnohé získává určité místo na půvabu až když tam můžou dojet autem, ale já doufám že dost bude těch, kteří silnici v lese odmítnou jako nemístný zásah do přírody která je darem pro nás
 všechny.
 
 Je možné tento můj článek zveřejnit do diskuse?
 
 Děkuji, Milan Kužela Kaňk 25
 

Hospoda v lese

Datum 16.12.2010
Vložil Zděnek Procházka
Titulek Hospoda

Nevím, zda mám právo vnořovat se do této diskuze, už na Kaňku více jak 25 let nebydlím, ale jako kluk si hospodu i když již ne v provozu pamatuju a určitě bych ji při návštěvě rodiště rád otevřenou navštívil. Hospoda určitě své kouzlo má a těch kouzel pomalu ubývá.

Datum 06.12.2010
Vložil Jarka Veselá
Titulek Cyklosteska

Jsem pro vybudování cyklostesky bylo by to super.

Datum 02.12.2010
Vložil sádrovej
Titulek silnice

Zmiňovaná silnice povede od "šutru" ca 200m po původní cestě,odtud ostře vpravo pod skautskou chatu,pod přírodní rezervací "U oběšence" odtud opět vlevo až k cestě od Hlízova poté nad šachtou k propadlině a opět ostře vlevo k uvažované restauraci a rozhledně.Šířka vozovky 9m,po levé straně (ve směru nahoru) bude osazena betonovými svodidly-dle směrnice EU.Pro zvýšení bezpečnosti bude celá trasa osvětlena halogenovými svítilnami.Na místě kalvárie bude služebna městské policie se záchytnou protialkoholní stanicí-jako ředitel záchytky byl ve výběrovém řízení vybrán p.Beneš.

Datum 01.12.2010
Vložil Petr
Titulek Tak nevím?

Tak nevím. Pokud se projekt uskuteční,tak je pořádná cesta potřeba . Zvýšený počet výletníků přináší svá rizika .Sanita a hasiči se musí dostat na místo včas. Občerstvení u rozhledny je věc kterou uvítá každý návštěvník, nevím kdo tam bude sedět do tmy,ale většinou se tyto provozovny zavírají ve stejný čas,jako rozhledna. Restaurace v lese má svoji tradici a možná špatná cesta zkomplikovala v roce 1912 hasičům zásah.Ono hlavně záleží kudy ta komunikace povede, pokud od Macháčkového kamene, tak si myslím že to není až takový problém,ta cesta je ve špatném stavu,tak že se dá předpokládat,že to celkovému pojetí projektu prospěje.P.

Datum 30.11.2010
Vložil Kaňkopora kaňkensis
Titulek Nesouhlas

Dobrý den,
já osobně nesouhlasím s otevřením hospody v lese. Copak nemáme dost betonových ploch, musíme je vnášet i do lesa? Jak sám uvádíte, byl by to zásah do přírody a to nevratného charakteru. Asi každý z nás si umí představit, jaké by to mělo negativní dopady. Dále je tu také otázka bezpečnosti, jako žena bych nešla nočním lesem z hospody domů... Doufám, že nikdy nedojde k uskutečnění tohoto záměru. Proti vkusné rozhledně nic nemám.

Datum 29.11.2010
Vložil nikdo
Titulek otevření

Otevření restaurace???

Datum 29.11.2010
Vložil Petr
Titulek Hospoda

Milane kudy ta silnice povede?P.

 

Vyhledávání

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.

Novinky

23.01.2013 12:44

Závod na lyžích

  Dne 2.2.2013 v 10.00 hod. Start v 10.30 hod.  Historicky první závod na Kaňku v běhu na lyžích. Trasa: hřiště sokola , sadem směr Sukov, Grunta, Libenice cíl hřiště sokola Kaňk. Celá trasa vede vnitřkem sadu podle plotu za svolení  pana Jaroslava Vebera  Srdečně zveme...

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode